Новини та події

Літо тільки почалося, червень увірвався до нас дощами і грозами, загальносвітові карантинні заходи знижують свою суворість, а для викладачів настала гаряча пора підведення підсумків навчального року та планування завдань на наступний рік ... Вищезгаданий карантин додав нову грань у процес освіти - розвиток дистанційного навчання. Дніпропетровська медична академія, як державна установа, нормативно та практично всіма своїми структурними підрозділами активно бере участь як в боротьбі з епідемією, викликаної SARS-CoV2, так і в педагогічній діяльності.

Третього червня в режимі соціального дистанціювання, за допомогою платформи Zoom, відбулося чергове засідання співробітників циклу фтизіатрії кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії з підведенням попередніх підсумків 2019-2020 навчального року. Були присутні онлайн: доцент, к. мед. н. Колісник Н.С., доцент, к. мед. н. Марченко Н.А., асистенти Фрейвальд В.А., Чабаненко Д.В., Стаднік О.І., Чеботар Н.Ю., старший лаборант Бублик І.Г.

Були підведені підсумки роботи зі студентами шостого курсу всіх факультетів, обговорені попередні результати студентів-стоматологів та особливості викладання дисципліни лікарям інтернам. В рамках планування роботи на наступний навчальний рік був зроблений акцент на навчанні студентів 5 курсу в рамках програми підготовки магістрів. Було визнано за доцільне підготувати та видати кілька навчально-методичних посібників з урахуванням випущеного МОЗ України наказу № 530 у 2020 році. Заплановані такі посібники: навчально-методичний посібник «Фтизіатрія» із практичними завданнями для самостійної роботи та позааудиторної підготовки для студентів 4 курсу зі спеціальності «Стоматологія», навчально-методичний посібник «Фтизіатрія» із практичними завданнями для самостійної роботи та позааудиторної підготовки для студентів 6 курсу зі спеціальності «Медицина» (двома мовами), навчально-методичний посібник «Фтизіатрія» із практичними завданнями для самостійної роботи та позааудиторної підготовки для студентів 6 курсу зі спеціальності «Педіатрія», навчально-методичний посібник «Фтизіатрія» із практичними завданнями для самостійної роботи та позааудиторної підготовки для студентів 5 курсу зі спеціальності «Медицина». Також був обговорений формат участі в Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю DNIPRO ALLERGOSUMMIT 24 - 25 червня 2020 р.

Наші викладачі, студенти та інтерни в умовах дистанційного навчання - весна 2020 року

Багатодітні сім'ї, неблагополучні родини, непроведені щеплення, важка інфекційна патологія, тривале лікування...

Це лише невеликий список життєвих складнощів, з якими стикаються маленькі пацієнти дитячого відділення обласного об'єднання "Фтизіатрія".

Співробітники кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ "ДМА" разом зі студентами, лікарями інтернами постійно надають всю можливу допомогу дітлахам. І, звичайно, неможливо було пройти повз активної участі в святкуванні Дня Святого Миколая. Це і солодощі, і олівці, і фарби, і альбоми для малювання, і книжки-розмальовки - усе в святковому оформленні!

Величезне почуття причетності до поліпшення настрою, відволікання від думок про хворобу народжує у нас, дорослих, то яскраве світло в очах малечі, яке ми змогли запалити в цей чудовий день!

Колектив кафедри фтизіатрії ДЗ «ДМА» та студенти І медичного факультету IV курсу 4 групи – в Міжнародний день захисту дітей, організували та провели для маленьких пацієнтів обласної протитуберкульозної лікарні – свято дитинства.

Діти, разом з аніматорами, танцювали, малювали, приймали участь у різноманітних конкурсах. Окрім, розважальної програми, дітей пригощали, власноруч приготовленими співробітником кафедри, солодощами та літніми ягодами. Наприкінці свята дітлахи відпустили в небо повітряні кульки із загаданими бажаннями. Ми віримо, що під час святкування, діти забули про свою хворобу та стали трішечки щасливішими.

Конференція інтернів 2018р.

В рамках проведення підсумкових заходів щодо оцінювання знань лікарів інтернів II року навчання за спеціальністю "Пульмонологія та фтизіатрія" 17.01.2018р. під час заключного етапу очного циклу була проведена наукова-практична конференція, яка була присвячена особливостям поєднаного перебігу туберкульозу з іншими захворюваннями або станами. Актуальність даної тематики обумовлена труднощами діагностики, лікування, а також необхідністю раннього виявлення та профілактики туберкульозу у осіб з супутніми захворюваннями, що складають групу ризику. У кожної доповіді розглянути епідеміологічні дані, особливості патогенезу, диференціальної діагностики, лікування туберкульозної інфекції, а також супутніми захворюваннями на тлі коморбідної патології. У рамках проведення даної конференції лікарі інтерни підготували доповіді за різними темами.


В докладі на тему «Туберкульоз та хронічні обструктивні захворювання легень» були висвітлені актуальні проблеми та особливості поєднаного перебігу, застосування препаратів, які поліпшують якість життя. Доповідач – лікар інтерн Задорожна О.С.

У доповіді на тему «Туберкульоз і ВІЛ/СНІД» були висвітлені епідеміологічні дані, особливості патогенезу, клініки, діагностики, лікування і профілактики цієї поєднаної патології. Доповідач – лікар інтерн Приступлюк Н.В.

В докладі на тему «Туберкульоз і материнство. Особливості сучасної тактики ведення хворої вагітної/породіллі» присутні були ознайомлені, що в нинішніх умовах прогноз туберкульозу у вагітних різко змінився і загроза його загострення зведена до мінімуму: все більше жінок, які хворіють на туберкульоз або перенесли його, вирішують стати матерями. Завдання фтизіатрів полягає в тому, щоб провести їх через вагітність і пологи без погіршення стану, охороняючи одночасно новонародженого від зараження на туберкульоз. Встановлено, що туберкульоз у вагітних частіше перебігає малосимптомно, а після пологів — з вираженими клінічними проявами. Доповідач – лікар інтерн Григор’єва К.А.

У доповіді на тему «Туберкульоз і наркоманія» була озвучена інформація щодо актуальних проблем на території області і країни та особливості перебігу туберкульозу у хворих наркоманією. Доповідач – лікар інтерн Махиборода В.О.

У доповіді на тему «Туберкульоз та захворювання шлунково-кишкового тракту» був зроблений наголос на причини розвитку виразкової хвороби шлунку на фоні туберкульозу, особливості клінічного перебігу, зміни у лікуванні та спостереженні за хворими. Доповідач – лікар інтерн Мовчан Я.В.

В докладі на тему «Туберкульоз легень і пилові професійні захворювання легень» були обговорені актуальність даної проблеми, основні фактори ризику, особливості клініки, лікування та профілактики. Доповідач – лікар інтерн Шишкіна Т.Ю.

В докладі на тему «Туберкульоз і нервово-психічні розлади» були викладені подробиці особливостей діагностики туберкульозу у психічно хворих, ведення випадку, клінічного перебігу, лікування. Доповідач – лікар інтерн Архіпова Н.В.

У доповіді на тему «Туберкульоз і рак легень» були оприлюднені деякі питання щодо механізму розвитку, фактори взаємного впливу, можливості діагностики та диференційної діагностики на сучасному етапі. Доповідач – лікар інтерн Василенко М.С.

В докладі на тему «Туберкульоз і куріння» було в котрий раз доведена до відома усіх присутніх важливість проблеми куріння для соціуму, негативний вплив куріння на стан здоров’я як хворих на туберкульоз, так і інших людей. Доповідач – лікар інтерн Онищенко Я.В.

У доповіді на тему «Туберкульоз і цукровий діабет» було повідомлено щодо розповсюдження цукрового діабету серед громадян України, важливість знання цієї патології для практикуючого лікаря, рекомендації згідно стандартів діагностики і лікування. Доповідач – лікар інтерн Темнохуд Г.Ю.

В докладі на тему «Туберкульоз і алкоголізм» була розглянута проблема несвоєчасного виявлення туберкульозу у осіб, які зловживають алкоголем, можливі порушення лікування. Доповідач – лікар інтерн Іванюк Я.А.

У доповіді на тему «Туберкульоз і серцево-судинні захворювання» були донесені відомості щодо ураження серця та судин мікобактеріями туберкульозу, побочні ефекти з боку серцево-судинної системи при застосуванні протитуберкульозних препаратів. Доповідач – лікар інтерн Мельничук В.А.

Наприкінці кожної доповіді присутні співробітники кафедри завідувач кафедри фтизіатрії к. мед. н., доцент Колісник Н.С., асистенти Фрейвальд В.А. та Чабаненко Д.В. доповняли інформацію з запропонованої теми, використовуючи відомості з вітчизняних та іноземних джерел.

По завершенні доповідей з підсумком виступила завідувач кафедри фтизіатрії Колісник Н.С. Вона наголосила на важливості кожної теми для сучасного практикуючого лікаря з урахуванням як розповсюдженості туберкульозу так і можливих змін у клінічної картині під впливом супутньої патології або інших станів.

Свято Миколая 19.12.2017.docx
Одеса 05 10 2017.pdf